SURANY.NET IPTV

Základom IPTV služby je kvalitný digitálny TV obraz. Je kvalitnejší ako bežne dostupné služby v podobe Digi TV, UPC Direct a samozrejme analógového terestiálneho vysielania. Okrem kvalitného obrazu však naše IPTV ponúka podstatné výhody. Tu je ich sumár:

Nová digitálna káblová televízia

Nová digitálna káblová televízia je postavená na technológii IPTV (Internet Protocol Television). Ide technológiu, ktorá umožňuje šírenie TV po počítačovej sieti spolu s inými dátovými službami. Na jednom kábli u účastníka sú poskytnuté naraz tri služby – internet, televízia a telefón. Pre súbor týchto služieb sa používa spoločný názv Triple-Play.

Naša služba je realizovaná na budovanej regionálnej metropolitnej sieti, teda je orientovaná na menší región, nie globálne na celé Slovensko. Táto výhoda nám umožňuje budovať triple-play sieť efektívnejšie a poskytovať funkčne bohatšie služby.

Ak ste naším zákazníkom internetových služieb a navyše v lokalite, kde je možné využívať službu IPTV, máte doma internet sprevádzkovaný cez kábel ukončený nástennou ethernetovou dvojzásuvkou. Prostredníctvom tejto dátovej zásuvky je poskytovaná aj nová káblová TV. Pre príjem služby IPTV je potrebná inštalácia tzv. Set Top Boxu – STB. STB je zariadenie slúžiace na prevod digitálneho obsahu na vstup Vášho TV príjmača. Je to niečo podobné ako satelitný prijímač, avšak na rozdiel od satelitného prijímača, STB nielen prijíma TV vysielanie po dátovej sieti, ale zároveň komunikuje so servermi zabezpečujúcimi IPTV služby a tak prináša do Vašich TV prijímačov interaktivitu.

Popis základných funkcií

Kvalitný digitálny obraz umocňuje váš zážitok z pozerania televízie. Pri IPTV neexistuje zašumený obraz, alebo “duchovia”. Obraz je distribuovaný v najvyššej kvalite vo formáte mpeg2. Pri niektorých alternatívnych riešeniach digitálnej TV je obraz menej kvalitný z dôvodu vyššej kompresie mpeg2 (Digi TV, UPC Direct), alebo mpeg4 kompresie (T-Com Magio, Orange Fibernet) (úroveň kompresie pri formátoch mpeg2/4 si volí vysielateľ).epg

Integrácia s EPG

(Electronic Programme Guide – Elektronický programový sprievodca) dátami. EPG obsahuje informácie o programoch na týždeň dopredu. Popisy filmov, relácií, herecké obsadenie, obrázky…

Vďaka EPG máte vždy prehľad o programe a neprídete o svoje obľúbené relácie. Navyše, kedykoľvek môžete vyvolať zobrazenie informačného panelu, ktorý Vás informuje o aktuálnom programe, o čase prebiehajúcej relácie, o aktuálnom čase, o nasledujúcej relácii a o funkciách farebných navigačných tlačidiel diaľkového ovládača.

Pozastavenie sledovaného programu (pause TV)

Dáva vám možnosť pozastaviť program a neskôr v jeho sledovaní pokračovať, poprípade sa vrátiť na začiatok sledovaného programu a pozerať ho znova. Ide o revolučnú funkciu využiteľnú v každej domácnosti. Vďaka koncepcii našej IPTV je možné vrátiť sa na začiatok sledovanej relácie aj v prípade, že ju nesledujete od začiatku, čo je podstatný rozdiel napr. oproti riešeniu T-Com Magio, alebo Orange Fibernet. Vďaka tomu už viac nie ste obmedzovaný faktom, že televízia umožňuje sledovať iba to, čo je práve vysielané. Pozeráte zaujímavý film a v tom vám zazvoní telefón, ktorý nemôžete odmietnuť? Žiadny problém! Jednoducho film pozastavíte a po ukončení hovoru pokračujete v sledovaní od miesta kde ste ho zastavili. Poprípade chcete sledovať dve relácie, ktoré sa časovo prelínajú? Jednoducho dopozeráte reláciu na jednom programe, prepnete na druhý, kde je druhá relácia práve vysielaná, presuniete sa na jej začiatok a pozriete si ju celú. (funkcia pause TV je povolená len na určitých programoch)

Osobný virtuálny videorekordér (nPVR)

Prináša možnosť nahratia si zvolenej relácie a neskoršieho prehrávania záznamov. V jednom čase je možné nahrať viac relácií z rôznych programov a nezávisle na zvolenom nahrávaní sledovať v rovnakom čase iný program. Nahrávanie si môžete naplánovať na týždeň dopredu, pričom počas nahrávania nie je nutné mať zapnutý váš STB a TV, nakoľko sú všetky záznamy uchovávané na našich serveroch. Funkcia nPVR sa tým podstatne líši od možností konkurenčných riešení.

Videopožičovňa

Možnosť sledovať filmy z ponuky digitálnej videopožičovne. Už viac nemusíte chodiť do “kamennej požičovne”, všetko zrealizujete z pohodlia vašej obývačky. Po výbere filmu z dostupných titulov máte k dispozícii 24 hodín, počas ktorých si film môžete pozrieť. Film môžete počas 24 hodín pozerať viac krát za sebou, prípadne pozeranie pozastaviť a pokračovať neskôr od miesta, kde ste prezeranie zastavili. Pre jednoduchšiu orientáciu v ponuke si môžete filmy radiť podľa obľúbenosti, názvu, žánru… poprípade vyhľadať podľa rôznych kľúčových slov. Pri prezeraní filmu máte k dispozícii funkcie bežne dostupné na DVD prehrávačoch – pozastavenie, presúvanie, výber kapitol, opakované prezeranie sekvencie a pod…

Možnosť počúvania rádií

K dispozícií je niekoľko rozhlasových staníc, ktoré môžete počúvať priamo na vašom televízore, čo predstavuje ďalšiu službu, vďaka ktorej sa z vášho TV prijímača stáva vaše osobné multimediálne centrum. Pri vhodnom zapojení STB a jeho prepojení s audiosústavou je možné používať STB ako prijímač pre rádia bez nutnosti zapnutia TV.

Poradie programov

Ak ste si zvykli na vlastné zoradenie programov, túto možnosť vám poskytne aj SuranyNet TV. Vlastné poradie programov si nastavíte v menu vášho užívateľského rozhrania.

Rodičovský zámok

SuranyNet Tv vám umožní výber vysielaného obsahu. Zablokovaním vybraných programov, TV kanálov alebo filmov vo videopožičovni podľa vášho uváženia vytvoríte obsah určený pre malých divákov.

Teletext

Ak ste boli doteraz zvyknutí na sledovanie teletextu, môžete si ho so SuranyNet TV užívať naďalej.

5 dôvodov prečo WIFIBER net

  • 1. Najnižšia cena rýchleho internetu v okolí
  • 2. Najvyššia kvalita a rýchlosť internetu
  • 3. Bez inštalačného poplatku aj bez viazanosti pri inštalacií našimi technikmi
  • 4. Najmodernejšia infraštruktúra u vás doma
  • 5. Prejdite od iného operátora. Ak máte viazaný internet od iného poskytovateľa, dáme Vám možnosť si ho zmeniť na WIFIBER Internet od SURANY.NET. Dostanete od nás na dobu zvyšnej viazanosti internet zadarmo (najviac 12 mesiacov). Stačí ak sa pri objednávaní preukážete zmluvou o pripojení, kde je definovaná vaša viazanosť, ako aj poslednú faktúru za služby od iného poskytovateľa na vaše meno a adresu prípojky.

Klientská zóna

ipv6 ready ripe
vub eplatby sporopay eplatby
infolinka 0905-249-280
kontakt »